کوپا حامی مدرسه فوتبال آکادمی کیا

 

شرکت آماده لذیذ با مدیریت دکتر علینصر نراقی به مدت یک سال در کنار آینده سازان فوتبال ایران و مهدی مهدوی کیا خواهد بود و در جهت رشد و پیشرفت این تیم نوجوان زیر ۱۱ سال از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد .

 1

تیم فوتبال آکادمی کیا

مهدی مهدوی کیا ملی‌پوش سابق فوتبال ایران که سابقه حضوری بیش از یک دهه در فوتبال آلمان را در کارنامه‌اش دارد، بعد از خداحافظی از فوتبال، مدیریت تیم دانش‌آموزی ایران که توسط آکادمی کیا شکل گرفته بود را برعهده گرفت . مهدوی کیا تیمی را درست کرد که بدون شک اگر روی آنها سرمایه گذاری شود می توانند آینده فوتبال این مملکت را رقم بزنند . ask md بچه هایی که با انگیزه تمرین می کنند ، با انگیزه بازی می کنند و وقتی که گل می زنند پیراهنی که به تن دارند را با عشق می بوسند . این تیم چکیده برترین های مسابقات فوتبال درون مدرسه‌ای است که همه آنها با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش در اختیار کادر فنی ( مهدی کیا و علی دوستی ) قرار گرفته اند .

2

مهدوی کیا  کار خود را دراین تیم با همکاری علی دوستی آغاز و در تورنمنت «Cordial Cup» اتریش شرکت کرد .

جام بين المللي کوردیال کاپ اتريش كه در جهان به برگزاری مسابقات فوتبال در سطح رده‌های سنی نونهالان مشهور است ، امسال برای اولين بار  میزبان تیمی از ایران است . ( این برای اولین بار بود که یک تیم از ایران در جام کوردیال حضور داشت  )

در کل ۱۷۶ تیم در سه رده زیر ۱۱، زیر ۱۳ و زیر ۱۵ سال در این تورنمنت حضور داشتند،  در رده زیر ۱۱ سال ۴۸ تیم در قالب ۸ گروه ۶ تیمه برابر هم به میدان رفتند و تیم آکادمی کیا ۱۲ بازی انجام دادند که این تجربه بسیار خوبی برای نفرات تیم بود که خود را برابر بازیکنان مطرح در این رده اروپا و جهان آزمودند؛ بازیکنانی که می‌توانند آینده سازان فوتبال ایران باشند . دیدارهای این رده سنی در زمینی کوچک برگزار می‌شود و هر تیم مجاز به استفاده از هفت بازیکن در ترکیب است.

 

بازیهای دوستانه قبل از تورنمنت

اولین دیدار تیم فوتبال آکادمی کیا مقابل بزیرکسائوسوال کیتزوخل برگزار شد ، سپس به مصاف  ویکر اینسبروخ رفت و آخرین بازی دوستانه را در مقابل ونکوور کانادا  انجام داد .

 

پیروزی پرگل آکادمی کیا مقابل کیتس‌بول

 دیدار دوستانه آکادمی کیا با تیم منتخب کیتس بول ( نام منطقه‌ای که بازی در آن برگزار شد) در این مسابقه تیم آکادمی کیا ۸ بر ۱ پیروز شدكه ۵ گل از ۸ گل اين پيروزي را يادگار رستمي به ثمر رساند و در دیدار تدارکاتی برابر تیم ونکوور کانادا  موفق شد به برتری ۵ بر ۳ دست پیدا کند . 3

پنج بازی مقدماتی و ورود به مرحله بعد

در مرحله مقدماتی مسابقات که در اروپا برگزار شد تیم کیا پنج بازی انجام داد در این مرحله از مسابقات ۴۸ تیم حضور داشتند و در ۸ گروه مسابقات برگزار شد که تیم کیا با کسب ۱۳ امتیاز در گروه خودش اول شد و صدرنشین و تیم فنلاندی دوم و جزو ۱۶ تیم اول قرار گرفتند و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کردند . که نتایج این بازیها به شرح زیر است :

 

آکادمی کیا ۴   –   وریگس آلمان ۰

آکادمی کیا ۲   –   اونتر هاخینگ آلمان ۰

آکادمی کیا ۳   –   بایرن مونیخ ۰

آکادمی کیا ۰   –   کاپا یونایتذ فنلاند ۰

آکادمی کیا ۳  –   بزیرکساواهی اتریش ۱

در مرحله یک‌هشتم نهایی مسابقات، این تیم برابر «ویدتون اف‌سی فه‌هرر» مجارستان قرار گرفت و با ۴ گل به پیروزی دست یافت و در مرحله یک‌چهارم نهایی هم با یک گل از سد اشتوتگارت آلمان عبور کرد تا به جمع ۴ تیم برتر این مسابقات صعود کند. این تیم در مرحله ‌نهایی به مصاف بایرلورکوزن رفت.

44

تیم فوتبال آکادمی کیا در ضربات پنالتی قهرمانی را از دست داد

 

دیدار فینال برابر تیم مونیخ ۱۸۶۰ در وقت قانونی با نتیجه یک بر یک به پایان رسید اما در ضربات پنالتی تیم آلمانی بهتر عمل کرد و به برتری ۵ بر۴ دست یافت تا به عنوان قهرمانی این تورنمنت برسد و تیم آکادمی کیا مقام ارزشمند نایب قهرمانی این جام را از آن خود کرد و تیم آژاکس هلند  هم به مقام سوم رسید . 6

درخشش “يادگار رستمي” فوتبالیست نونهال کرد در اتریش

در پایان این ر‌قابت‌ها یادگار رستمی از تیم کیا با ۱۴ گل زده آقای گل جام و بهترین بازیکن شد .

مهدي مهدوي كيا لقب مسي آسيا را به یادگار رستمی داده است . مطمئنا اگر این بازیکن و سایر نفرات تیم درست پرورش یافته و تا رده‌های بزرگسالان به زندگی حرفه‌ای ادامه دهند ، می‌توانند در آینده‌ای نه چندان دور به یکی از چهره‌های مطرح فوتبال ایران تبدیل شوند . 7